Nowy artykuł na biznesprawnik.pl: Fundator fundacji rodzinnej

Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność poinformować, że na naszym blogu prawnym biznesprawnik.pl pojawił się najnowszy artykuł autorstwa Michała Klauzińskiego, aplikanta radcowskiego członka naszego zespołu. Artykuł ten skupia się na kwestiach dotyczących fundatora fundacji rodzinnej, które są regulowane przepisami od art. 11 do art. 16 ustawy o fundacji rodzinnej z dnia 26 stycznia 2023 r.

Publikacja omawia istotne aspekty dotyczące fundatora fundacji rodzinnej. Autor podkreśla, że fundatorem fundacji rodzinnej może być tylko osoba fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, która złożyła odpowiednie oświadczenie. Artykuł także wyjaśnia, że fundator nie jest organem fundacji, ale jej założycielem, co wiąże się z pewnymi obowiązkami i kompetencjami, takimi jak ustanowienie statutu czy powołanie organów fundacji.

Jeśli macie Państwo jakiekolwiek pytania lub potrzebujecie porady prawnej w tej dziedzinie, zachęcamy do kontaktu z naszą Kancelarią za pomocą formularza kontaktowego: www.turcza.com.pl/kontakt/, wiadomości email: kancelaria@turcza.com.pl lub telefonicznie: + 48 61 666 37 60.

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony biznesprawnik.pl i zapoznania się z pełnym artykułem. Więcej: https://biznesprawnik.pl/2023/10/10/fundator-fundacji-rodzinnej/.

newsletter przedsiębiorcy wrzesień 2023 newsletter przedsiębiorcy wrzesień 2023

Działalność Gospodarcza, Fundator fundacji rodzinnej, Kwestie dotyczące fundatora fundacji rodzinnej, Ustawa o fundacji rodzinnej, Art. 11, Art. 16, UFR (skrót od Ustawa o fundacji rodzinnej), Osoba fizyczna, Pełna zdolność do czynności prawnych, Oświadczenie o ustanowieniu fundacji rodzinnej, Testament, Osoba prawna, Kompetencje fundatora, Statut fundacji, Organ fundacji, Fundusz założycielski, Art. 12, Art. 13, Prawa i obowiązki, Zakres powierzenia, Uwagi, opinie, zalecenia, Organy fundacji rodzinnej, Ryzyko gospodarcze, Przekazanie mienia