Możliwość modyfikacji uprawnień z tytułu rękojmi w umowach zobowiązujących do przeniesienia własności towaru

Drodzy Czytelnicy,

Mamy przyjemność poinformować Was o najnowszym artykule na naszym blogu prawnym biznesprawnik.pl, którego autorem jest Bartłomiej Teodorczyk, aplikant radcowski, członek naszego Zespołu. Artykuł ten skupia się na istotnych kwestiach związanych z rękojmią w umowach dotyczących przeniesienia własności towaru w działalności gospodarczej. 

Publikacja omawia znaczenie rękojmi w umowach handlowych oraz wprowadzone zmiany w przepisach od 1 stycznia 2023 roku, które wpłynęły na możliwość modyfikacji uprawnień z tytułu rękojmi. Autor podkreśla, że te zmiany mają istotne konsekwencje dla przedsiębiorców oraz jednoosobowych przedsiębiorców, i że wyraźne sformułowanie postanowień umownych w tym zakresie jest kluczowe.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony biznesprawnik.pl i zapoznania się z artykułem. Dziękujemy za zainteresowanie naszym blogiem i życzymy owocnej lektury! Więcej: https://biznesprawnik.pl/2023/10/10/mozliwosc-modyfikacji-uprawnien-z-tytulu-rekojmi-w-umowach-zobowiazujacych-do-przeniesienia-wlasnosci-towaru/.

newsletter przedsiębiorcy wrzesień 2023 newsletter przedsiębiorcy wrzesień 2023

Działalność Gospodarcza, modyfikacja uprawnień, rękojmia, odpowiedzialność sprzedawcy, kodeks cywilny, ustawy o prawach konsumenta, ograniczenie rękojmi, wyłączenie rękojmi, jednoosobowy przedsiębiorca, umowy zawierane, prawa konsumentów, umowy zawierane w obrocie profesjonalnym, sprzedaż nieruchomości, wady prawne, wady dzieła, zmiany w prawie, roszczenia, postanowienia umowne, odpowiedzialność kontraktowa