Kredyty frankowe: TSUE ponownie pomaga frankowiczom

Opublikowaliśmy na naszym blogu prawnym biznesprawnik.pl najnowszy artykuł autorstwa Damiana Nowickiego, doświadczonego adwokata naszego Zespołu. Artykuł ten omawia istotny wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE z 21 września 2023 roku w sprawie C‑139/22, który może znacząco wpłynąć na sytuację frankowiczów walczących z bankami udzielającymi kredytów we frankach szwajcarskich.

Artykuł wyjaśnia, że TSUE potwierdza prawo konsumentów do szczegółowych informacji od banków w przypadku umów frankowych, niezależnie od ich wiedzy czy zawodowego doświadczenia. Ponadto Trybunał podkreśla, że warunek umowny uznany za nieuczciwy nie może być oceniany jako legalny tylko dlatego, że jest zgodny z postanowieniem wzorca umowy.

Zachęcamy do przeczytania całej publikacji na naszej stronie biznesprawnik.pl, aby poznać wszystkie szczegóły wyroku i jego wpływ na sytuację frankowiczów. Sprawdź: https://biznesprawnik.pl/2023/10/10/tsue-ponownie-pomaga-frankowiczom/.

Jeśli potrzebujesz porady prawnej w zakresie kredytów frankowych, skontaktuj się z nami pod adresem kancelaria@turcza.com.pl, telefonicznie: + 48 61 666 37 60 lub za pomocą formularza kontaktowego: www.turcza.com.pl/kontakt/

newsletter przedsiębiorcy wrzesień 2023 newsletter przedsiębiorcy wrzesień 2023

TSUE, kredyty frankowe, dyrektywa 93/13/EWG, umowa frankowa, ochrona konsumentów, klauzule niedozwolone, nieuczciwe postanowienia umowy