Prawo cywilne: Wyższa emerytura dla jednego z małżonków po rozwodzie

Na biznesprawnik pojawił się artykuł pt. „Wyższa emerytura dla jednego z małżonków po rozwodzie”, którego autorem jest Angelika Marcinkowska, radca prawny z naszego zespołu. Artykuł omawia istotne kwestie związane z podziałem majątku wspólnego po rozwodzie, zwłaszcza w kontekście środków zgromadzonych na subkoncie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

W publikacji pojawia się temat dochodów uzyskiwanych przez małżonków w trakcie związku małżeńskiego mogą mieć wpływ na ich emerytury po rozwodzie, a także szczegółowo opisuje procedury związane z podziałem majątku wspólnego, w tym również środków zgromadzonych na subkoncie.

Zapraszamy do przeczytania pełnego artykułu na naszej stronie biznesprawnik.pl, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Jeśli w razie pytań lub potrzeby porady prawnej związanej z rozwodem lub podziałem majątku po rozwodzie, prosimy o kontakt pod adresem kancelaria@turcza.com.pl, telefonem +48 61 666 37 60 lub za pomocą naszego formularza kontaktowego: www.turcza.com.pl/kontakt/.

Dziękujemy za zainteresowanie naszym blogiem i życzymy owocnej lektury! Więcej: https://biznesprawnik.pl/2023/10/10/wyzsza-emerytura-dla-jednego-z-malzonkow-po-rozwodzie/.

newsletter przedsiębiorcy wrzesień 2023 newsletter przedsiębiorcy wrzesień 2023

Prawo Cywilne, emerytura po rozwodzie, majątek wspólny, podział majątku, subkonto, umowa o podział majątku, uzupełniający podział majątku, rozdzielność majątkowa