Newsletter prawny dla przedsiębiorców (18.08.2023 r. – 06.09.2023 r.)

Szanowni Klienci i Czytelnicy,

Mamy przyjemność przedstawić Wam nasz najnowszy Newsletter Prawny dla Przedsiębiorców na naszym blogu prawnym biznesprawnik.pl, który zawiera najważniejsze informacje dotyczące najnowszych zmian prawnych, obowiązujących od 19 sierpnia 2023 roku. Zapraszamy do zapoznania się z kluczowymi nowelizacjami, które mogą wpłynąć na funkcjonowanie Waszych firm.

Newsletter omawia kluczowe zmiany, takie jak nowe przepisy dotyczące delegowania kierowców, regulacje homologacji pojazdów, zmiany w ustawie o delegowaniu pracowników oraz w ustawie o czasie pracy kierowców. Ponadto, informuje o modyfikacjach w procedurach szkolenia kierowców i indywidualnym dopuszczeniu pojazdów oraz o zmianach w Kodeksie Rodzinnym i Opiekuńczym, wprowadzając reprezentanta dziecka.

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym omówieniem akt prawnych: https://biznesprawnik.pl/2023/09/08/newsletter-prawny-dla-przedsiebiorcow-18-08-2023-r-06-09-2023-r/.

Ustawa o delegowaniu kierowców, Delegowanie kierowców w transporcie drogowym, Kontrola przestrzegania przepisów o delegowaniu kierowców, Rozporządzenie Ministra Infrastruktury, Formularz potwierdzenia delegowania kierowcy, Krajowa homologacja typu pojazdów, Procedury krajowej homologacji pojazdów, Szkolenie kierowców przewozu drogowego, Czas pracy kierowców, Reprezentant dziecka Kodeks rodzinny i opiekuńczy, Indywidualne dopuszczenie pojazdu