Proces rejestracji pojazdu kolekcjonerskiego a obowiązek zapłaty akcyzy

Szanowni Państwo,

na naszym blogu prawnym biznesprawnik.pl pojawił się kolejny artykuł z branży automotive na temat procesu rejestracji pojazdu kolekcjonerskiego a obowiązku zapłaty akcyzy  autorstwa apl. radc. Bartłomieja Teodorczyka, członka naszego Zespołu, który specjalizuje się w prawie cywilnym materialnym oraz procedurze cywilnej. procedurze cywilnej, procedurze cywilnej i zagadnieniach z obszaru prawa konsumenckiego.

W publikacji została poruszona kwestia rejestracji pojazdów kolekcjonerskich, która budzi obecnie liczne kontrowersje i rozbieżności w praktyce urzędów. O ile bowiem sam fakt niepodlegania obowiązkowi zapłaty akcyzy pozostaje bezsprzeczny, to z uwagi na konstrukcję przepisów ustawy o podatku akcyzowym problemy powoduje uzyskanie stosownego zaświadczenia, wymaganego przepisami ustawy prawo o ruchu drogowym.

Wobec powyższego, w celu sprawnego i efektywnego przejścia przez procedurę rejestracji i zwolnienia z obowiązku zapłaty akcyzy pojazdu kolekcjonerskiego, niezbędna może się okazać pomoc fachowej kancelarii. Dlatego też, w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących przedstawionego zagadnienia, pozostajemy do Państwa dyspozycji i zapraszamy do bezpośredniego kontaktu i zapoznania się z artykułem: https://biznesprawnik.pl/2024/01/09/proces-rejestracji-pojazdu-kolekcjonerskiego-a-obowiazek-zaplaty-akcyzy/.

Automotive, Proces rejestracji pojazdu kolekcjonerskiego, Akcyza, Prawo o ruchu drogowym, Nomenklatura Scalonej, Zwolnienie z obowiązku zapłaty akcyzy, Kwalifikacja pojazdu do kodu CN 9705, Pojazd kolekcjonerski, Pojazd zabytkowy, Opinia eksperta, Zaświadczenie o braku obowiązku zapłaty akcyzy, Kontrowersje, Ustawa o podatku akcyzowym, Procedura rejestracji pojazdów kolekcjonerskich