agroprawnik.pl: Kiedy ARiMR dokona wypłaty pieniędzy z ekoschematów 2023?

Zapraszamy do przeczytania najnowszego artykułu na agroprawnik.pl. W nim dowiesz się, kiedy Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) dokona wypłaty pieniędzy z ekoschematów 2023. Proces ten jest niezwykle istotny dla rolników, gdyż dotyczy wsparcia finansowego związanego z praktykami proekologicznymi i dobrostanem zwierząt.

ARiMR rozpoczęła naliczanie płatności ekoschematów obszarowych już 26 lutego 2024 roku, a sam proces realizacji płatności rozpocznie się w marcu bieżącego roku. Decyzje dotyczące przyznania płatności bezpośrednich, uwzględniających płatności ekoschematowe za powierzchnię, zostaną wydane począwszy od 26 lutego 2024 roku, co umożliwi szybką realizację przyznanych płatności już w pierwszych dniach marca.

Harmonogram modyfikacji systemowych jest realizowany zgodnie z planem, a z uwagi na przepisy ustawy o planie strategicznym, określające 31 maja jako ostateczny termin wydania decyzji, Agencja zapewnia, że termin ten zostanie dotrzymany, a płatności zostaną zrealizowane do 30 czerwca 2024 roku.

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym artykułem na agroprawnik.pl: https://agroprawnik.pl/2024/02/28/kiedy-arimr-dokona-wyplaty-pieniedzy-z-ekoschematow-2023/.

ARiMR, ekoschematy, wypłaty, płatności, 2023, rolnicy, decyzje, dobrostan zwierząt, powierzchnia, wsparcie finansowe, Unia Europejska, budżet krajowy, zaliczki, aplikacja eWniosekPlus, wnioski, małe gospodarstwa, harmonogram modyfikacji, systemowa kontrola administracyjna, plan strategiczny, termin, czerwiec 2024, Karolina Nalewaj