prawokierowcy.pl: Surowsze kary dla kierujących pod wpływem alkoholu

Zapraszamy do lektury najnowszego artykułu autorstwa członka naszego Zespołu adw. Damiana Nowickiego z wieloletnim doświadczeniem procesowym i lidera działu procesowo-windykacyjnego w naszej Kancelarii. Artykuł „Surowsze kary dla kierujących pod wpływem alkoholu” analizuje ostatnie zmiany w prawie dotyczące kar dla kierowców, szczególnie tych poruszających się pod wpływem alkoholu.

Rządy zmieniają się, ale polityka karna wobec nietrzeźwych kierowców pozostaje konsekwentna. W publikacji zostały omówione surowsze kary, które nie tylko mają eliminować nietrzeźwych uczestników ruchu, ale również działać prewencyjnie.

Warto być na bieżąco z nowelizacjami prawnymi dotyczącymi kierowców. Zmiany obejmują nie tylko sprawców zdarzeń po spożyciu alkoholu, ale również osoby korzystające z substancji zakazanych czy uciekające z miejsca zdarzenia. Najbardziej kontrowersyjną zmianą jest konfiskata pojazdu mechanicznego prowadzonego przez sprawcę, która wejdzie w życie 14 marca 2024 roku. Sprawdź, jakie jeszcze surowsze kary czekają na kierowców i czy są one skuteczne w poprawie bezpieczeństwa na drogach.

👉 Czytaj pełny artykuł i bądź na bieżąco z nowymi regulacjami drogowymi! Szczegóły: https://prawokierowcy.pl/2023/12/29/surowsze-kary-dla-kierujacych-pod-wplywem-alkoholu/.🚗🔒

newsletter przedsiębiorcy wrzesień 2023 newsletter przedsiębiorcy wrzesień 2023

Surowsze kary, Kierowcy pod wpływem alkoholu, Bezpieczeństwo na drogach, Zaostrzenie polityki karnej, Nietrzeźwi uczestnicy ruchu ulicznego, Prewencja, Kary dla sprawców zdarzeń po alkoholu, Substancje zakazane, Ucieczka z miejsca zdarzenia, Konfiskata pojazdu, 14 marca 2024, Konstytucyjne wątpliwości, Stężenie alkoholu we krwi, Kara pozbawienia wolności, Sąd, Art. 178 § 1a k.k., Kara więzienia, Jazda na podwójnym gazie, Przestępstwa drogowe, Zbrodnie drogowe, Ciężki uszczerbek na zdrowiu, Śmierć człowieka, Wymiar kary więzienia, 20 lat więzienia