agroprawnik.pl: Rząd przyjmuje ustawę „Lokalna półka”. Więcej polskich produktów w sklepach

Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność poinformować Was o najnowszym artykule opublikowanym na naszym blogu dla branży spożywczej i rolnej, agroprawnik.pl, poświęconym inicjatywie rządu dotyczącej ustawy „Lokalna półka”.

Decyzja została podjęta podczas posiedzenia Rady Ministrów w dniu 1 grudnia br., a projekt przedstawiony przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Annę Gembicką, ma na celu wzmocnienie pozycji rolników oraz promocję polskich produktów w sklepach. Projekt „Lokalna półka” skupia się na skróceniu drogi transportu produktów od pola do konsumenta, eliminując pośredników i umożliwiając, aby zyski trafiały bezpośrednio do polskich rolników.

W ramach tej inicjatywy markety zostaną zobowiązane do oferowania co najmniej 2/3 lokalnych owoców, warzyw, produktów mlecznych, mięsnych i pieczywa. Korzyści dla konsumentów obejmują łatwiejszy dostęp do lokalnych, polskich produktów, skrócenie łańcucha dostaw żywności oraz zwiększenie odporności na kryzysy, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo żywnościowe na poziomie lokalnym.

Zachęcamy do przeczytania pełnego artykułu na agroprawnik.pl, aby dowiedzieć się więcej o projekcie i jego wpływie na polskie rolnictwo. Szczegóły: https://agroprawnik.pl/2023/12/18/rzad-przyjmuje-ustawe-lokalna-polka-wiecej-polskich-produktow-w-sklepach/.

newsletter przedsiębiorcy wrzesień 2023 newsletter przedsiębiorcy wrzesień 2023

okalna półka, ustawy rządowe, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, bezpieczeństwo żywności, rolnicy, łańcuch dostaw żywności, polskie produkty, kampanie informacyjne, Jacek Zarzecki, patriotyzm zakupowy, świadomość konsumencka, flaga Rzeczpospolitej Polskiej, skrócenie drogi transportu, żywność lokalna, producenci krajowi, opłacalność rolnictwa, Polski Związek Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego, Twitter, projekty ustaw, konsument, kampanie edukacyjne