Zaspokojenie wierzytelności zabezpieczonych rzeczowo w postępowaniu upadłościowym

Mamy przyjemność podzielić się z Państwem najnowszym artykułem opublikowanym na naszym blogu prawnym biznesprawnik.pl, autorstwa członków naszego Zespołu – mec. Katarzyny Turcza oraz apl. radc. Bartłomieja Teodorczyka. W artykule „Zaspokojenie wierzytelności zabezpieczonych rzeczowo w postępowaniu upadłościowym”, autorzy przybliżają istotne zagadnienia związane z rozliczeniem wierzytelności w kontekście upadłości zarówno przedsiębiorstw, jak i osób fizycznych.

W świetle dynamicznych zmian na rynku, coraz częściej mamy do czynienia z sytuacjami ogłaszania upadłości różnych podmiotów. Z tego względu autorzy postanowili rzetelnie omówić zasady dotyczące zabezpieczenia wierzytelności w postępowaniach upadłościowych, szczególnie skupiając się na kwestiach związanych z hipotekami oraz zastawami.

Artykuł analizuje różnice pomiędzy dłużnikiem osobistym a dłużnikiem rzeczowym, zwracając uwagę na ich odpowiedzialność za niewykonanie zobowiązań. Zabezpieczenia rzeczowe są ważnym elementem tego kontekstu, a autorzy przytaczają przykłady sytuacji, w których jedna osoba może pełnić obie role – dłużnika osobistego i rzeczowego.

Zachęcamy do zapoznania się z tym merytorycznym artykułem, który stanowi wartościową lekturę dla osób pragnących poszerzyć swoją wiedzę na temat wspomniany temat. Nie przegapcie okazji, aby dowiedzieć się więcej na ten temat od renomowanych prawników! Więcej: https://biznesprawnik.pl/2023/08/03/zaspokojenie-wierzytelnosci-zabezpieczonych-rzeczowo-w-postepowaniu-upadlosciowym/.

Zaspokojenie wierzytelności zabezpieczonych rzeczowo w postępowaniu upadłościowym, zgłoszenie wierzytelności, dłużnik osobisty, dłużnik rzeczowy, zabezpieczenia hipoteczne, zastaw, uprzywilejowana pozycja wierzycieli, lista wierzytelności, suma uzyskana ze sprzedaży, koszty likwidacji, pierwszeństwo wierzycieli, ograniczone prawa rzeczowe, księgi wieczyste, zastaw rejestrowy, świadczenia uboczne, odsetki, postępowanie upadłościowe