turczanieruchomosci.pl: Kolejne zmiany w ustawie Prawo budowlane (Czerwiec 2023)

Zachęcamy wszystkich do przeczytania najnowszego artykułu na turczanieruchomosci.pl. Publikacja „Kolejne zmiany w ustawie prawo budowlane (czerwiec 2023)” została przygotowana przez członka naszego Zespołu, r. pr. Łukasza Kwaśnika specjalisty w zakresie prawa nieruchomości i procesu inwestycyjnego.

Wejście w życie nowych przepisów 03.06.2023 ma duże znaczenie dla rolników i procesu inwestycyjno-budowlanego. To nowelizacja mająca na celu przezwyciężenie barier administracyjnych i ułatwienie inwestycji budowlanych.

Dzięki nowym zmianom możliwe będzie budowanie większych silosów na zgłoszenie, o pojemności do 250 m³ i wysokości do 15m. To przyspieszy rozwój produkcji rolniczej. Ważnym punktem nowelizacji jest możliwość budowy obiektów przechowujących zboże do 5000 t w granicach portów morskich. To krok w rozwoju infrastruktury portowej i poprawie bezpieczeństwa żywnościowego.

Zmiany przynoszą uproszczenia administracyjne i obniżenie kosztów inwestycji. Wystarczy zgłosić budowę i przedłożyć dokumentację techniczną uwzględniającą bezpieczeństwo i nośność konstrukcji.

Zachęcamy do przeczytania artykułu, by dowiedzieć się więcej. To ważne dla zainteresowanych rozwojem rolnictwa i inwestycjami budowlanymi.

Pełna publikacja znajduje się pod tym linkiem: https://turczanieruchomosci.pl/2023/06/06/kolejne-zmiany-w-ustawie-prawo-budowlane/.

turczanieruchomosci.pl: Kolejne zmiany w ustawie Prawo budowlane (Czerwiec 2023)