Windykacja na biznesprawnik.pl: Możliwość orzeczenia eksmisji w trakcie postępowania rozwodowego

Szanowni Państwo,

na naszym blogu prawnym biznesprawnik.pl pojawił się nowy artykuł pt.: „Możliwość orzeczenia eksmisji w trakcie postępowania rozwodowego” dotyczący eksmisji małżonka w trakcie postępowania rozwodowego.

W artykule omówione zostały trzy przepisy umożliwiające eksmisję, a także procedura udzielania zabezpieczenia poprzez nakazanie eksmisji. Nasz adwokat, Damian Nowicki podkreśla, że choć w polskim systemie prawnym nie występuje norma wprost pozwalająca na orzeczenie eksmisji postanowieniem zabezpieczającym, w sytuacjach wyjątkowych sąd może udzielić zabezpieczenia na podstawie ogólnych przepisów o zabezpieczeniu roszczeń.

Artykuł jest niezwykle przydatny dla osób, które chcą uzyskać informacje na temat możliwości eksmisji małżonka w trakcie postępowania rozwodowego, co może okazać się istotne w przypadku stosowania agresji czy innych uciążliwych zachowań ze strony jednego z małżonków.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem na naszej stronie! Więcej: https://biznesprawnik.pl/2023/04/17/mozliwosc-orzeczenia-eksmisji-w-trakcie-postepowania-rozwodowego/.

windykacja, eksmisja, postępowanie rozwodowe, orzeczenie, małżonkowie, zabezpieczenie, artykuł, blog prawniczy, Damian Nowicki, biznesprawnik.pl, przepisy prawne, agresja, zachowanie, link