Nowy artykuł mec. Katarzyny Turcza na łamach „OOH Magazine”

Szanowni Państwo,

Mamy zaszczyt podzielić się z Państwem najnowszymi informacjami dotyczącymi istotnych zmian podatkowych, które mogą znacząco wpłynąć na prowadzenie działalności gospodarczej. Mec. Katarzyna Turcza, nasza ekspertka, przedstawiła obszerny artykuł na łamach „OOH Magazine”, poświęcony nowej perspektywie podatkowej dla jednoosobowych przedsiębiorców i osób prawnych.

Artykuł „Ulga na ekspansję – nowa perspektywa podatkowa dla jednoosobowych przedsiębiorców i osób prawnych” jest owocem dogłębnych analiz oraz zrozumienia najnowszych regulacji prawa podatkowego, wprowadzonych w ramach Polskiego Ładu. Warto zaznaczyć, że te zmiany otwierają przed przedsiębiorcami nowe możliwości rozwoju biznesu, zarówno na rynkach krajowych, jak i zagranicznych.

W publikacji szczegółowo omówiono kwestie związane z prawem do ulgi, wymagane warunki, oraz korzyści podatkowe, jakie mogą wyniknąć dla przedsiębiorców. Zaznaczono również, że ulga jest skierowana zwłaszcza do małych podmiotów, które pragną rozwinąć swoją działalność. Artykuł nie tylko przedstawia informacje teoretyczne, ale również odnosi się do praktycznych aspektów związanych z korzystaniem z ulgi na ekspansję. Zostały omówione limity odliczeń, a także przykłady sytuacji, w których przedsiębiorca może skorzystać z ulgi na ekspansję.

Zachęcamy do zapoznania się z pełnym artykułem dostępnym na łamach „OOH Magazine”, gdzie szczegółowo omówione są wszystkie aspekty ulgi na ekspansję. W przypadku pytań lub dodatkowych informacji, jesteśmy do Państwa dyspozycji. Artykuł dostępny jest pod następującym linkiem: https://oohmagazine.pl/2023/11/27/ulga-na-ekspansje/.

newsletter przedsiębiorcy wrzesień 2023 newsletter przedsiębiorcy wrzesień 2023

Ulga na ekspansję, Nowa perspektywa podatkowa, Jednoosobowi przedsiębiorcy, Osoby prawne, Polski Ład, Regulacje prawne, Podatnicy CIT, Działalność gospodarcza, Rynki zbytu, Rynki zagraniczne, Kondycja ekonomiczna, Pandemia COVID-19, Kryzys gospodarczy, Małe podmioty, Wojewódzki Sąd Administracyjny, Podstawy opodatkowania, Koszty ekspansji, Podwójne odliczenie, Limit odliczeń, Stawka podatku dochodowego, Przychody ze sprzedaży, Dochód zwolniony z podatku, Specjalne strefy ekonomiczne, Strefy inwestycyjne, Reorganizacja biznesowa, Aktywa, Interpretacja indywidualna, Katalog kosztów, Targi, Promocja, Przygotowanie dokumentacji, Certyfikacja towarów, Rejestracja znaków towarowych, Przetargi, Wzrost przychodów, Okres 2 lat, Ulga na ekspansję dla małych producentów, Receptura, Produkcja własna, Zewnętrzne produkcje, Interpretacja Sądu Administracyjnego