Kredyty frankowe na biznesprawnik.pl: Rozwód a pozew frankowy

Z przyjemnością informujemy o nowym artykule opublikowanym na naszym blogu prawnym, biznesprawnik.pl autorstwa adw. Damiana Nowickiego, członka naszego Zespołu o wieloletnim doświadczeniu procesowym oraz lidera działu procesowo-windykacyjnego. Artykuł zatytułowany „Rozwód a pozew frankowy” przybliża istotną zmianę w interpretacji prawa dotyczącą sporów o ważność umowy frankowej.

Do niedawna, jednym z głównych czynników odstraszających kredytobiorców od skierowania sprawy do sądu była konieczność uczestnictwa wszystkich współkredytobiorców, zwłaszcza w przypadku rozwiedzionych małżonków. Sąd Najwyższy orzekł jednak, że teraz pozew o ustalenie nieważności umowy frankowej może wytoczyć nawet tylko jeden z kredytobiorców. To przełomowe rozstrzygnięcie, które zniwelowało przeszkodę procesową. Chociaż nie znamy jeszcze szczegółów uzasadnienia wyroku, wiadomo, że dotyczył on rozwiedzionych małżonków, choć zasada ta obowiązuje wszystkich współkredytobiorców.

Uchwała Sądu Najwyższego otwiera nowe perspektywy dla wszystkich frankowiczów, umożliwiając im samodzielne pozwanie banków hipotecznych. Jednakże pozostaje kwestia skutków takiego rozstrzygnięcia oraz potencjalnych konfliktów między współkredytobiorcami. Banki mogą wezwać pozwanego do złożenia zeznań, które mogą wpłynąć na wynik sprawy, co wymaga starannej strategii procesowej.

Zapraszamy do lektury artykułu adw. Damiana Nowickiego, który podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w tej kwestii. Więcej: https://biznesprawnik.pl/2023/10/26/rozwod-a-pozew-frankowy/.

newsletter przedsiębiorcy wrzesień 2023 newsletter przedsiębiorcy wrzesień 2023

Kredyty Frankowe, Rozwód, Pozew Frankowy, Kredytobiorcy, Sąd Najwyższy, Uchwała, Umowa Frankowa, Banki Hipoteczne, Współkredytobiorcy, Konflikt