iodkancelaria.pl: Zakaz wykorzystywania treści przez przedsiębiorców w nowych przepisach o prawach konsumenta

Zapraszamy do odwiedzenia naszego bloga iodkancelaria.pl, gdzie pojawił się artykuł autorstwa mec. Marty Rabe-Kozłowskiej, dotyczący zmian w ochronie danych osobowych wprowadzonych przez ustawę o prawach konsumenta od 1 stycznia 2023 roku. W artykule omawiane są m.in. definicje danych osobowych, treści cyfrowych i usług cyfrowych oraz zmiany dotyczące katalogu umów z konsumentami i zakazu wykorzystywania treści wytworzonych lub dostarczonych przez konsumenta przez przedsiębiorców.

Poniżej przedstawiamy w skrócie główne kwestie poruszone w artykule:

  • Definicje danych osobowych, treści cyfrowych i usług cyfrowych oraz ich zastosowanie w praktyce,
  • Rozszerzenie katalogu umów objętych ustawą o prawach konsumenta oraz zakaz wykorzystywania treści przez przedsiębiorców w przypadku odstąpienia od umowy o dostarczenie treści cyfrowej lub usługi cyfrowej,
  • Dopuszczalne sytuacje, w których przedsiębiorca będzie mógł wykorzystać treści wytworzone lub dostarczone przez konsumenta, takie jak treści użyteczne wyłącznie w zakresie treści cyfrowej lub usługi cyfrowej, kwestie aktywności konsumenta oraz treści, które zostały połączone przez przedsiębiorcę z innymi danymi i nie ma możliwości ich separacji.

Szczegóły: https://iodkancelaria.pl/2023/03/20/zakaz-wykorzystania-tresci-przez-przedsiebiorce-co-zawieraja-nowe-przepisy-o-prawach-konsumenta/.

Zakaz wykorzystywania treści, Przedsiębiorcy, Nowe przepisy, Prawa konsumenta, Ochrona danych osobowych, Definicje danych osobowych, Treści cyfrowe, Usługi cyfrowe, Katalog umów, Odstąpienie od umowy, Treści wytworzone przez konsumenta, Treści dostarczone przez konsumenta, Dopuszczalne sytuacje, Aktywność konsumenta, Połączenie treści, Separacja danych.